Start listor för Långfredagens ridklasser.

Med start klockan 10.00 därefter är tiderna cirkatider, kom i god tid, det kan bli tidigare start eller senare start, allt beroende på hur klasserna avlöper.



Klockan 10.00 Klass 7 OPEN.
Lava Naucler                                                Derwen Atgof
Hanna Jonsson                                            Burhults Proud of the Day
Wilma Lansenfedt                                        Mountain Rocket
Alice Lundin                                                   Llanwnwen Awel Auer
Molly Olausson                                              Burhults Red Surviver
Selma Werinius                                             Hagaby Briallen

Ca.Klockan 10.45                       Klass 5A NOVICE
Svea Lundgren                                              Tiger
Emma Colombo                                            Galleon
Märtha Duhr                                                   Annabell
Astrid Forsman                                              Andrea
Celise Chamoun                                             Gosshawk

Ca.Klockan 11.25                       Klass 5A NOVICE
Molly Lindström                                              Surviver
Nova Wilson                                                   Goldie
Laura Franchetti                                             Annabell
Julia Chang                                                     Retort
Alicia Gunnarsson                                          Andrea
Irma Jönsson                                                  Tiger

Ca.Klockan 12.10                       Klass 4 FIRST RIDDEN
Matilda Larsson                                              Derwen Grant Bach
Thyra Karlsson                                               Derwen Gwenlais
Karin Svanberg                                               Derwen Retort

Ca.Klockan 12.30                     Klass 1 LEAD REIN
Svea Wincel                                             Cariad
Ylva Lindbom                                           Skylark

Ca.Klockan 13.00                     Klass 2 FIRST RIDDEN
Thea Werinius                                          Palm
Alice Andersson                                       Molly
Adeleine Estie                                          Farris
Emilia Sjölund                                          Melina
Lisa Wigermo                                           Dior
Joline Persson                                         Marolyn
Millie Jonsson                                           Sunburst
Alice Hertram                                            Shouna

Ca.Klockan 13.45                     Klass 3A NOVICE
Nova Säljö                                                Miss Marple
Wilma Säljö                                              Toe Dulcie
Selma Werinius                                        Rhosyn
Olivia Nilsson                                            Marolyn
Nova Siira                                                  Lady
Signe Nyström                                           Farris
Agnes Lerjestedt                                        Molly

Ca.Klockan 14.30                     Klass 3B NOVICE
Matilda Sjöberg                                          Farris
Ingrid Axelsson                                          Palm
Julia Svedholm                                           Molly
Ronja Jacobsson                                        Toe Dulcie
Greta Winter                                                Miss Marple
Majken Karlsson                                          Spike
Fanny Rigstedt                                             Shouna








Copyright © 1998-2010 ~ Burhult ~ All rights reserved
Foto © Gunn Johansson